Blizanci

Nada

Na UZV pregledu vidjele su se dvije posteljice. U jednoj se vidi zametak dug 2 mm.
Receno mi je da ce se tek na slijedecem vidjeti da li su u pitanju blizanci ili jos jedna posteljica zbog sedlaste maternice. Sto to znaci i koliko je opasno?

Prof.dr. Marina Ivanišević

Ne znam koliko ste trudni, ali dvije vrećice ili jedna vrećica sa dva ploda se odmah treabju vidjeti. Vrlo se rijetko dešava da se plodovi pojavljuju sa odmakom u vremenu.