bol

iva

Poštovani,
Zanimalo bi me da li je svaka bol prilikom odnosa zabrinjavjuća. Imam redovite menstruacije, rodila sam, međutim, prilikom odnosa znam osjetit bol i to samo u nekom položaju i ne uvijek. Da li to uopće spominjat ginekologu?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ukoliko Vas spomenuta bol zabrinjava i onemogućava normalnu spolnu aktivnost, svakako je razlog da to spomenete Vašem liječniku. Ukoliko se naprotiv ona javlja samo sporadično, tada se može smatrati beznačajnom i ne zahtijeva osobiti oprez, svakako uz uvjet da su ginekološki nalaz, Papa test i ultrazvuk uredni.