boli ju poslije

Željko

Moju 18-godišnju djevojku cesto boli poslije odnosa. Bol ne dolazi odmah, ali ju često probudi ujutro. Ta bol se javlja s prednje strane maternice, dolje ispod pupka, a često i lijevo od toga. Nedavno (prije mjesec dana) je bila u bolnici zbog bakterija koje je imala u mokraći, zatim u mjehuru, bubrezima i na kraju su ostale u crijevima (tada je otisla u bolnicu), te nije smjela jesti nista(osim keksa,prepečenca). Menstruacija joj je izostala. Ja sam jako zabrinut za nju...

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovani,
Prema Vašem opisu vjerojatno se radi o spolnoj i/ili urinarnoj infekciji koju bi trebalo ciljano liječiti. To je moguće učiniti tako da se urin i cervikalni obrisak pošalju na mikrobakteriološku analizu, kako bi se odredio antibiogram (antibiotik koji će najprimjerenije tretirati infektivni agens). Prema tome, Vašu kćerku treba uputiti na detaljan ginekološki i/ili nefrološki pregled kako bi se promjene liječile na vrijeme, u akutnoj fazi i ne bi prešle u kronične uplane promjene.