Bolna kvržica na vanjskom dijelu mokraćne cijevi

Felina

Poštovani doktore,
Već sam u proteklih 5 dana primjetila bol na dodir kod mokraćne cijevi. Boli nema tokom mokrenja, nego samo na dodir. Primjetila sam tamnocrvenkastu kvržicu na vanjskom dijelu ( početku) mokraćne cijevi. Nedavno me moj ginekolog posalo na testiranje krvi i urina... Rezultati nisu bili sjajni i ima nekoliko odstupanja s obzirom na Ref. Interval. Sa obiteljskim lječnikom sam već dogovorila urinokulturu. Samo me malo brine ta kvržica. Također, pored te kvržice se luče bijeli lojevi. Znate li možda u čemu je riječ? Ima li razloga za paniku?
S poštovanjem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom simptomima moguće da je došlo do upale Skeneove žlijezde. Skeneove žlijezde su periuretralne žlijezde smještene blizu vanjskog dijela mokraćne cijevi. Ciste se stvaraju ako je izvodni kanal začepljen. Ciste se mogu upaliti (apsces) ili uzrokovati opstrukciju mokraćne cijevi. Savjetujem da se javite liječniku radi terapije (antibiotik)