Peting

Ejlo

Postovani, imala sam peting sa deckom 4.4. (menstruacija je trajala od 27.3. do 2.4.)...te su pritom,barem mislim, bili neplodni dani...on je svrsio i pritom sam ja imala obucene hlace no medutim kasnije je on s rukom (koju je obrisao) "isao" po mojem spolovilu...a prije svrsavanja par puta je prosao sa spolnim udom preko gaca po mojem spolovilu...znam da je trudnoca vjerojatno nemoguca..ali brinem se jer bih trebala dobiti menstruaciju,a nje jos nema...iako mislim da je pms nastupio (umor, brza promjena raspolozenja...) bojim se da menstruacija nece doci i grozne misli mi prolaze glavom...jer sad mi trudnoca ne treba...molim vas odgovorite cim prije, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Ejlo

Koliko je normalno da menstruacija kasni?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema pravila.

Ejlo

Pozdrav, da li su pretjerana briga i strah od trudnoce moguci uzrocnici kasnjenja menstruacije? I ima li mozda nekakav prirodni lijek ili mozda nekakav postupak za ubrzavanje dolaska menstruacije? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Psihički razlog (stres) je najčešći uzrok poremećenog menstrualnog ciklusa. Ne postoji prirodni lijek za poticanje menstruacije. Za to se koristi hormonski preparat - duphaston.