Bolne grudi i bradavice

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nije ništa opasno. To je reakcija na hormonske promjene koje se dešavaju prilikom svakog menstruacijskog ciklusa.

Svijetlo93

Postovanje, imam pitanje posto mi se to nikada nije dogodilo. Naime zadnja menstruacija je bila 26.10., trajala uobicajno 6 dana. Iduca je trebala biti 23.11, s tim da bolova bilo nije u grudima, inace pred svaku menstruaciju su bile bar 1tj unaprijed. Sada nakon 2 dana sto sam trebala dobit pocele su grudi boljeti, od toga nakon 2 dana i bolne bradavice nikad boljele bradavice nisu. Na danasnji dan kasni mi 5 dana. Imam vodene ciste na jajnicima, i znam da je normalno da mi kasni, ali sve do sad je bilo u dan dva kasnjenja. Da napomenem da zasticenog odnosa nije bilo, i da imam 32g i djete od 12g. Pa me zanima sto bi moglo biti?! Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je trudnoća isključena (nisam shvatio da li ste imali odnose), najvjerojatnije se radi o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da uradite analizu hormona. Obzirom na simptome koje navodite preporučam da se odredi i prolaktin - hormon koji utječe na dojke.

Svijetlo93

Poštovani dr., imala sam odnose bez zaštite. A na desnoj dojci imam cistu već par godina koja stoji na mjestu, hormone sam radila i sve je u redu, jedino nisam prolaktin

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da ste imali nezaštićene odnose, a menstruacija Vam kasni, prvo uradite test na trudnoću.

Modiana

Poštovani
Imam 30 god i dvoje djecje
Mwnstrualni ciklus mi je kako kad
Tri mj za redom u dan onda se produzi na 40-45 dana
Rodila sam u 6 mj ove godine i nakon toga mi je nađena nekakva vodena cista na lijevom jajniku
Menstruaciju sam imala 20.12 ali nakon toga su mi bradavice malo osjetljive ostale na dodir
Zanima me da,li se ovdje radi o disbalansu hormona i da li mislite da je dobro uraditi njihovu obradu s obzirom na menst ciklus i da li ovulacija moze nastupiti pdmah nakon menstruacije s obziron na nerednovne cikluse
Odnose od zadnje menstruacije nisam imala.
Hvala
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na neredovite cikluse bilo bi dobro uraditi hormonsku obradu. Ovulatorna faza (od menstruacije do ovulacije) može trajati različito dugo (najčešče traje 14 dana). 12 do 14 dana nakon ovulacije uvijek nastupa menstruacija. Grudi mogu biti osjetljive u drugoj fazi ciklusa (nakon ovulacije) zbog djelovanja hormona progesterona.

Deni671

Pozdrav, poštovani. Ciklusi mi traju 30-33 dana. 9. dana ciklusa imala sam odnos od kojeg je ovacija bila udaljena 8 ili 9 dana. Nisam potpuno sigurna je li dio sperme ušao u mene. Recimo da je, postoji li ikakva šansa da je moglo preživjeti 8-9 dana. Isprva sam mislila da nije moguće, ali sada, skoro 3 tjedna nakon odnosa su me grudi počele boljeti na način na koji prije nisu. Sa vanjske strane ( područje grudi ispod pazuha ) i bol je dosta jaka. Također sam prumjetila lagano vidljive plave vene na grudima što nisam sigurna da sam imala prije. Grlić maternice mi se dosta spustio nego što je inače. Također imam i zatvor, što za mene nije uobičajeno. Postoji li ikakva šansa trudnoće ili je u nečem drugom problem? Znači li ova neuobičajena bol sa vanjske strane grudi nešto ozbiljno? Nestrpljiva sam da dočekam mjesečnicu i zbog stresa ne mogu samo sjediti i čekati. Zahvaljujem se !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, životni vijek spermatozoida je oko 72 sata, najduže do 5 dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.