bolne oulacije

sonja

Imam 43 godije i već oko godinu dana oulacije su prebolne, menstruacijski ciklus je uredan. što se to događa. Uzimam u to vrijeme (2 dana) Ketonal ali i on sve manje pomaže. Ima li boljeg lijeka. Zahvalna na odgovoru.

Doc. dr. S. Kupešić

Poštovana gospođo Sonja,
Terapija koju spominjete može povoljno utjecati na smanjenje bolova, ali neće, kao što pretpostavljate, riješiti Vaše smetnje. Periovulacijska bolnost može se javiti u slučajevima kada postoje priraslice ili kod stanja poput endometrioze. Svakako bilo bi povoljno otići na pregled tranvaginalnim color doplerom koji bi neinvazivno mogao ocijeniti razlog Vaših smetnji. Ukoliko želite možete se obratiti na tel 01 3712 109 kako biste se naručili na pregled transvagionalnim ultrazvukom u boji na Klinici za gienekologiju Opće bolnice Sveti Duh u Zagrebu.