Bolni jajnik u trudnoci

dani27

Postovani. Trudna sam 20+3 dana. Inace sam saznala da imam cistu na lijevom jajniku jos prije trudnoce,sad u trudnoci me poceo boliti tesko mi je nekad i nogu pomaknuti kao da me probode. Kako to rijesiti u trudnoci,ima li nacina? Tesko mi se vec kretati,mala sam i sitna a do poroda jos imam dosta. Da li to moze uzrokovati problem? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jajnici u trudnoći 'miruju', tako da je pojava ciste na njima vrlo rijetka pojava. Izvan trudnoće pojava cista na jajniku je uobičajena i normalna pojava, tako da ako ste imali cistu prije trudnoće, to i nije nešto zabrinjavajuće. No ukoliko se ustanovi porast ciste u trudnoći potrebna je operacija. Savjetujem da se javite na pregled da se ustanovi da li ta cista perzistira i da li je ona uzrok Vašim problemima.