bolovi i povecanje dojke

Danila

Procitala sam Ninino pismo i odgovor- moj se slucaj razlikuje utoliko sto ne pijem kont. tablete, ni nista slicno. U zadnjih mjesec dana desna mi se dojka povecala i boli me na dodir, a promjena u velicini mi se vidi i preko odjece. Imam 22 godine...
Lijecnica opce prakse me uputila na pregled kirurgu- spec. za bolesti dojki, no dobila sam termin TEK 14.9.!!! Frustrirana sam time- sto da radim? Ljeto dolazi...

Doc. dr. S. Kupešić

Poštovana gospođice Danila,
Shvaćam Vašu nelagodu uzrokovanu povećanjem i osjetljivošću dojki. Bilo bi svakako poželjno učiniti specijalistički pregled ranije od zakazanog termina. Potpunija obrada u Vašoj životnoj dobi podrazumijeva palpacijski pregled i pregled ultrazvukom, te pokušajte dogovoriti termin na nekom drugom, manje opterećenom mjestu. Naime, ovakve preglede u nekim ustanovama obavljaju i radiolozi specijalizirani za bolesti dojki (nrp. "Merkur" u Zagrebu), kirurzi/onkolozi ("Institut za tumore" u Zagrebu, Bolnica "Sveti Duh", " Dubrava", "Rebro" i dr.). S nadom da ćete što skorije riješiti Vaš problem, srdačno Vas pozdravljam. Ukoliko se pak odlučite za nku od privatnih ordinacija svakako se mogu preporučiti one Dr Eljuge i Dr Pichler (Ksaver).