Bolovi u trbuhu

Zoran

Supruga je u 5 mj trudnoče i žali se na laganu bol u donjem djelu trbuha te da ima probleme sa spavanjem.
Svakodnevno je muči žgaravica.
Da li da se zabrinjavamo ili je to normalno.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovani,
Bolovi u kralježnici i povremena bolnost u donjem dijelu trbuha mogu se smatrati normalnima ukolko nisu neprekidni i ukoliko se ne javljaju u stalnim vrmenskim intervalima. Što se tiče žgaravice ona se srazmjerno često javlja kao komplikacija u trudnoći i u ovoj gestacijskoj dobi se može tretirati antacidima, iako je najbolje sprovoditi uobičajene dijetetske mjere (manja količina hrane u češćim obrocima, manje teška hrana, manje obilni obroci prije spavanja i sl)