bradavica?

Maja

Poštovana dr Kupešić, jako sam se uspaničila jer sam pri stavljanju Geonistin vaginalete (zbog terapije antibioticima) primjetila na stražnjem dijelu grlića maternice neku malu oblu izraslini (kao bradavica). Ona se ne nalazi uz otvor grlića, već je dosta udaljena od njega. Zadnji Papa test sam radila u 11. mjesecu i bio je u redu (kao i svi do sada). Da li se ovakve tvorevine nužno vežu uz HPV ili može biti nešto drugo?
Puno, puno hvala!

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ukoliko se radi palpabilnoj bradavičastoj izraslini može se razmišljati o postojanju cervikalnog polipa, te se savjetuje učiniti ginekološki pregled u opstetričkim zrcalima koja omogućavaju preciznu inspekciju materničnog grlića. Savjetujem da se svakako javite ginekologu koji će razriješiti Vaše dileme.