Brisevi bakterioloski

dani27

Postovani. Radit cu papa test i bris cerviksa na bakterije. Imam problema sa upalama mjehura izazvane eserihijom u urinu pa bi htjela i ovo prekontrolirati. Boli me i lijevi jajnik dok mokrim. Sutra radim urinokulturu prvo. Zanima me ovako, kako sam pila antibiotike prije dva tjedna mislim da pocinju gljivice a trebam dobiti menstruaciju i moram cekati nakon sto prode da obavim papa test i bris. Posto me to smeta smijem li koristiti nesto za gljivicnu infekciju dok cekam pregled? Koliko dana prije briseva nesmijem koristiti vaginalete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete koristiti terapiju protiv gljivica (antimikotičke vaginalete). Tjedan dana prije briseva preporučljivo je prekinuti s terapijom.