Zaboravljena tableta

123luc456

Poštovani,
Pijem Naelia kontracepcijske pilule. U subotu, 24.8. otišla sam na put bez pilula. Vratila sam se u utorak i popila dvije tablete, onu za ponedjeljak i onu za utorak, a tablete za subotu i nedjelju ostale su netaknute. u utorak je također nastupilo lagano krvarenje. Danas (srijeda) sam popila tabletu za srijedu.
Zanima me je li u redu da ovaj blister popijem do kraja (sada sam na 17. tableti, odnosno trećem tjednu, a prva zaboravljena tableta bila je 13. po redu, u drugom tjednu). Također me zanima kada će tablete ponovo početi djelovati, odnosno štititi od trudnoće.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, popijte tablete do kraja. Sigurna zaštita će nastupiti s početkom iduće kutije.