Papa test

snježana

Poštovani!
Na jučerašnjem pregledu, doktorica mi je rekla da je potrebno ponovno uzimanje brisa jer mi je Papa test prije 6 mjeseci bio II, s abnormalnostima epitela. Napominjem da mi menstruacijski ciklus nije redovan (zna kasniti i do 2 mjeseca). Imam i 2 male prirasline na ulazu, svjetle, skoro bijele boje za koje doktorica kaže da nije ništa.
Da li ima razloga za zabrinutost? Da li će mi zbog neredovite menstruacije biti teže i zatrudnjeti (imam 33 god.).

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Snježana,
Prema Vašem opisu Vaš Papanicolau test je uredan, pa se ne trebate brinuti. Zbog vaših neredovitih menstruacija smanjena je fertilnost.