Candida

dada1979

Postovani vec sam pisala da mi se nakon Escapelle pojavila gljivicna infekcija pracena jakim svrbezom u rodnici i malim sirastim iscjedkom.
Potrosila sam vaginaletu caneste 1 i jos uz to jednu vaginaletu 200 mg i dvije veceri canesten 3 cremu za vaginalno unosenje,međutim svrab je jos uvijek prisutan pa me zanima da li mogu kupit Diflucan tablete i popit tu kutiju od 3 tablete?mozete li mi dat savjet koje da uzmem od koliko mg i koliko dugo da pijem.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete uzeti Diflucan 150 mg kao jednokratnu dozu. No, budući da se lijek izdaje na recept, javite se Vašem liječniku.

dada1979

Hvala puno na odgovoru.
Znaci popijem samo jednu tabletu ili moram popit sve tri tablete svaki dan po jednu

Ivo Balenović, dr. med.

Dovoljna je jedna tableta od 150 mg.

dada1979

Dok.hvala na odgovorima.
i molim vas vase misljenje,nakon Diflucana imala sam jak sirasti iscjedak bjele boje cjelu noc da li se to cistilo iz mene radi Diflucana?
Jutros iscjedak nema tolilko puno ali jos imam zarenje i svrbam u rodnici,da li da popijem danas jos jedan diflucan

dada1979

Postovani evo moram se ispravit na predhodni post.
Ipak sam sad vidjela da je taj bjeli sirasti iscjedak jos uvijek prisutan,bez ikakvog mirisa pa da li mi preporucate da popijem i ove dvije Diflucan sto imam jos

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, stanje će se popraviti u roku od par dana. Nema potrebe za dodatnom terapijom.

dada1979

Hvala na odgovoru happy
Zanima me jos da li mi moze sta naštetit ako ju popijem dva dana za redom.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može.

dada1979

Hvala na odgovoru happy
Ipak sam morala popit jos jednu jer je svrbez bio nepodnosnjiv.
Znaci u dva dana popila sam dvije po 150 mg i imam jos jednu kutiju od 7 kapsula 50 mg pa neznam da li bi to trebala popit za tjedan dana svaki dan po jednu.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema smisla piti više.

dada1979

Zahvaljujem se na odgovoru happy
Za koliko dana bi sad trebalo proci i da li da ponovim sa Diflucanom ako ne bude proslo kroz 7 dana.
Imam jos jednu od 250 mg i kutiju za 7 dana od 50 mg.
Moram da napomenem da nakon escapelle koju sam popila 21.11 jos nisam dobila mjesecnicu,test pokazao negativno na trudnocu,da li postoji mogucnost da uopste necu dobit ovaj mjesec(trebala sam dobit 06.12).

dada1979

Ispravka:imam jos jednu Diflucan od 150 mg i jednu kutiju od 50 mg

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruaciju ćete dobiti, a ukoliko se simptomi ne povuku u idućih sedam dana možete uzeti još jednu tabletu.

dada1979

Zahvaljujem na odgovorima.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.