Candida

Nika

Poštovana dr Kupešić,

zahvaljujem na iscrpnom odgovoru. Još Vas samo molim da mi kažete kako se liječi candida u ustima.

Zahvaljujem

S poštovanjem,

Nika

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Lokalnim premazivanjem naslaga otopinom Nistatina (otpina je slatkasta okusa tako da je dobro podnosi čak i novorođenčad), a u slučaju jako izraženih smetnji može se primjeniti i sistemska terapija (peroralni preparat u jednokratnoj dozi). Ovakvu vrstu terapije može prepisati isključivo liječnik nakon uvida u liječničku dokumentaciju i po očitavanju laboratorijskih testova koji uključuju jetrene probe.

dijana

Moze li se dogoditi da se kandidat izlijeci slucjano, ako na primjer uzimamo antibiotike za upalu grla?