Candida na porodu

Lucky29

Poštivani,
Trudna sam 40 tjedana, otvorena 1cm ušće i rodnički dio, te primjećujem da mi se počeo javljati svrbež karakterističan za candidu. Budući da sam pozitivna na beta hemoliticki streptokok pitala mi vas hoće li antibiotik kojeg ću dobiti na porodu zaštititi bebu i od Candide?
Hvala
Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem terapiju nekim od vaginalnih antimikotika (Canesten, Klotrimazol, Plymicol). Antibiotik ne djeluje na gljivice, ali gljivice su normalan stanovnik ljudskog organizma i ne mogu škoditi niti Vama niti djetetu, osim što ponekad izazovu nelagodu (svrbež, peckanje, iscjedak) .