Carski rez?

jelena123456789

Poštovani,

imam jedno kratko pitanje.
Trudna sam 32+6. Imam hipertenziju i posteljica mi preuranjeno stari. Doktor mi je rekao da mi je posteljica stara kao da sam u 38. tjednu trudnoće. Jesu li to indikacije za carski rez?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije apriori. No morate kontrolirati protoke kroz istu i količinu plodne vode i stanje fetusa jer ukoliko će posteljica popustiti u jednoj svojoj funkciji možda će i trebati napraviti carski rez ili ovisno o nalazu indicirati vaginalni porod.

jelena123456789

A u slučaju preeklampsije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tad bi se porod indicirao vaginalno ukoliko bi bili zadovoljeni uvjeti i tlak bio dobro kupiran.

Mama19

Postovani, zanima me koliko.je rizican 3. Carski rez?
Prvi carski.je bio prije 2 godine, drugi prije 11mj. U oba poroda su bebe bile sitne i mogao je biti vaginalni porod ali posto sam prije 6 godina imala.operaciju ciste u glavi preporucen je carski rez. Pa, me sad zanima da li bi treci bio rizican...?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, treći carski nije ništa rizičniji od bilo koje druge operacije. Problem kod trećeg carskog je tehničke prirode, jer je teži ulazak u trbuh zbog mogućih priraslica kao posljedica prethodnih operacija i narušene anatomije organa.