Cerviks

Gretta22

Poštovani imam 27 godina, od 20-e godine idem redovno na preglede(jednom godišnje) i do sada je Papa svaki puta bio uredu. Nedavno sam primjetila nekakvu malu kvržicu na cerviksu prilikom samopregleda, svakako planiram na pregled za mj dana, zanima me samo da li mislite da je nešto opasno u pitanju i trebam li možda otići ranije na pregled? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o ovuli Nabothi - bezopasnoj cisti na vratu maternice. Ona nastaje kada se začepi izvodni kanal žlijezde.