Planiranje trudnoće

Mely123

Poštovanje,

planiram trudnoću,ali sam u posljednje vrijeme često bila u pratnji ocu,koji je radi dijagnoze morao obavljati pretrage(MR ,CT)zbog istih je primao kontrasno sredstvo i.v,te takoder je morao piti kontrasno sredstvo.Ja sam inače uvijek bila u sobi (cekaoni)do tih prostorija di se te pretrage obavljaju.
Tamo sam pročitala da ak osoba sumnja na trudnoću ili je trudna se obrati svome lječniku.
Dali ja sad moram čekati da prođe neki period vremena pa da radim na trudnoći,jer se bojim da ne postoji mogùćnost da sam i ja nekak ozračena(ili zbog boravka u prostoriji do te prostorije koja je zaista bila tik uz tu sobu di se radi MR i CT ili tipa te zrake mogu proći s oca na mene)?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete raditi na trudnoći. Nema nikakve opasnosti.