ciklus

sonja

Cijenjena doktorice!

Imam 28 godina, do sada sam nisam imala zdravstvenih poteškoća, nerotkinja.
Unazad dvije godine imam neredovite cikluse,tako da se zna desiti da menstruacija zna izostati po dva mjeseca,a nakon toga ponovo se sve normalno uspostavi. Lječnik je ranije izostanak pripisao izloženosti stresu i reakciji na stres, ali se problem javlja i sada.
Primjetila sam i pojačan rast dlačica na nogama , a sada su se dlačice pojavile i na licu.
Zadnju menstruaciju imala sam u prosincu (22. 12), u siječnju je izostala ,a unazad dva dana imam lagano jedva primjetno krvarenje.
Molila bih objašnjenje o eventualnim uzrocima , i koje pretrage preporučate napraviti ?

Unaprijed hvala !

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Neredoviti menstruacijski ciklusi, oskudnija menstruacija i pojava izrazitije dlakavosti govori u prilog hormonskog poremećaja najčešće uvjetovanog postojanje policističnih ili mikrocističnih jajnika. O ovoj pojavi možete više pročitati na našim stranicama pod ključnom rječju "policistični jajnici" ili PCOS.
Da li se radi ili ne o ovoj promjeni možete dokazati tek ginekološkim , ultrazvučnim i hormonskim pregledima na koje će Vas uputiti Vaš liječnik.