Ciklus nakon Ellaone

Niksiiii

Poštovani,
13.12.2019. imala sam spolni odnos s partnerom i doslo je do pucanja prezervativa. Otprilike 12 sati nakon odnosa popila sam Ellaone. Prije toga sam menstruaciju dobila 4.12.
Nakon tablete nisam imala nikakvih nuspojava, sljedeca menstruacija mi je kasnila 6 dana, dobila sam 9.1.2020. Trajala je nekako uobicajeno 4-5 dana, nisam primjetila neku veliku razliku. Međutim sada mi opet kasni vec 3 dana, pa sam uznemirena, ali nisam jos radila test za trudnocu. Zanima me jel postoji mogucnost da mi se ciklus poremetio nakon pilule pa da mi zbog toga i ovaj mjesec kasni, ili je ipak moguca trudnoca? Hvala vam unaprijed na odgovoru, lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste nakon odnosa dobili menstruaciju, trudnoću možete isključiti. Tableta nema djelovanja na ovaj ciklus. Razlozi remećenja ciklusa su mnogobrojni. Ciklus se može poremetiti uslijed stresa, prekomjernog tjelesnog napora, promjene u prehrambenim navikama... Pričekajte menstruaciju, doći će..