HCG BETA

NijeBitnoTkoSam

Poštovani,

Imam 24 godine i kako sam imala zdravstvene probleme, morala sam krenut uzimat antidepresive i antianksiotike (Calixa, Xanax, Sulpirid i Halea) iz tog razloga sam skinuta sa kontracepcije, zadnja menstruacija je bila 15.12.2019, naime 21.01.2020 sam otkrila da sam trudna, odnosno kućni test je bio blago pozitivan, nakon toga sam išla vadit betu 24.01.2020 iznosila je 3041.29, nakon toga sam betu vadila 28.01.2020 i iznosila je 9422.23, na Ultrazvuku se vidjela 1 vrećica bez embrija i dogovoren je bio prekid trudnoće, naim 04.02.2020 sam otišla u bolnicu na pregled za AB i uspostavilo se da se vidi 2 vrećice ali bez embrije, nakon toga sam opet poslana vadit HCG betu 05.02.2020 i ona je iznosila 29028.05 nakon čega sam opet bila upučena svom ginekologu, gdje je i 06.02.2020 također nije vidio embrij, te me je doktor poslao na ponovno vađenje HCG beta danas 11.02.2020 i beta iznosi 42293.96

Po svim kalkulacijama koje sam mogla naći na internetu BETA presporo raste od normalnog, ispada da raste svakih 253 h, te ne znam da li je to znak da se trudnoća dobro razvija ili ne? Ako mi možete objasnit u čemu je problem i zašto me stalno šalju na vađenje krvi? Shvaćam da je u pitanju ne željena trudnoća, ali to ne znači da se i dalje ne brinem oko toga?! Molim vas neke odgovore, jer ne znam ni sama više šta da mislim, BETA je previsoka bila i na prvom pregledu da plod nebi bio vidljiv. Zbunjena sam. Molim Vas pomoć.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, porast beta hcg-a nije kao što bi se očekivalo u urednoj trudnoći. Kod anembrionalnih trudnoća porast bete nije pravilan (ne udvostručuje se svaka dva dana), što je i u Vašem slučaju. Ne znam zbog čega se stalno ponavlja nalaz - ako su gestacijske vreće smještene unutar maternice. Možda postoji sumnja na izvanmaterničnu trudnoću, pa Vas zbog toga šalju na određivanje bete? Kod izvanmaternične trudnoće se u uterusu može vidjeti pseudogestacijska vreća koja 'imitira' normalnu gestacijsku vreću. To bi trebali pitati liječnika koji Vas vodi.