Cilest

charlie

Postovana doktorice,

Cilest uzimam dvije godine i prema prilozenim uputama s novom kutijom zapocinjem osmi dan od zadnje tablete prethodne kutije, tj. nakon sedam dana pauze (npr. ako je posljednja tableta uzeta u srijedu, sljedecu kutiju pocinjem piti sljedeceg cetvrtka).
Kako sam saznala da neki ginekolozi preporucaju s novom kutijom zapoceti sedmi, a ne osmi dan, zanima me sto je pravilno tj. sigurnije i u cemu je razlika.

Unaprijed hvala na pojasnjenju.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Vaš način uzimanja terapije smatra se ispravnim, te možete nastaviti primjenu Cilesta istim režimom kao što ste ga koristili do sada.