Cilest

Mirela

Poštovana dr. Kupešić,

Već dva ciklusa koristim Cilest i odlično ga podnosim. Zanima me je li normalno da oko 10 dana prije nastupa menstruacije osjećam potpuno iste simptome (bol u prsima i u donjem dijelu trbuha) kao i prije kad nisam koristila Cilest. Tablete sam uzimala redovito, jedino sam imala proljev nakon više od 12 sati od uzete 19. tablete. Mislim da to ne bi trebao biti problem budući da u svim prospektima piše da je bitno da prođe 4 sata koliko je potrebno za resorpciju tablete. Jeli to točno? Inače imam 23 godine.

Hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Vjerujem da će nakon prva tri mjeseca korištenja Cilesta prestati Vaše smetnje koje opisujete. Ne morate biti zabrinuti zbog proljevast stolice nakon 19. tablete Cilesta jer ove smetnje 12 h nakon uzimanja kontraceptiva ne bi smjele smanjiti efektivnost ove terapije.