cilest

antea

Poštovana doktorice molim vas da mi odgovorite da li je moguće odgoditi krvarenje koje nastupa u sedmodnevnoj pauzi pijenja Cilesta?
Naime, bas u vrijeme pauze bit cu na godisnjem odmoru pa me zanima da li je takva odgoda moguća bez posljedica po zdravlje.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
U svrhu odgode menstruacijskog krvarenje možete pokušati nastaviti primjenu oralnih kontraceptiva bez pauze, ali s rizikom da nastupi mrljasto krvarenje. Sklonija sam savjetovati Vam da ranije prestanete uzimati Cilest (npr ukoliko na more krećete 01.07. prestanite piti oralne kontraceptive 20. 6. jer ćete zadobiti m. krvarenje po prekidu primjene tableta, a ciklus će Vam završiti neposredno prije odlaska na more) .