Cilest?!

Jasna

Cilest sam počela piti prije otprilike pola godine-godinu dana i uvijek zadnju tabletu popijem u četvrtak, tako da dobijem menstruaciju od petka nadalje. Danas je srijeda i dobila sam menstruaciju (još mi je ostalo da popijem tablete danas i sutra), a normalno sam svaki dan popila tabletu, pa me zanima je li sve uredu?

Hvala unaprijed!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ovakavo stanje Vas ne treba osobito zabrinuti, samo bih preporučila da nastavite trošiti Cilest (preostale dvije tablete) kao da niste dobili nikakvo krvarenje. Ovakva se krvarenja katkada mogu javiti kod dugogodišnjih korisnica kontraceptiva , te bih Vam savjetovala ukoliko se takvo krvarenje dogodi i tijekom narednog ciklusa da učinite pregled i po potrebi ultrazvuk kod nadležnog ginekologa.