cilest

korina

POSTOVANA DOKTORICE,
Počela sam uzimati Cilest,radi kontracepcije, prvi puta prije dva dana...prvu tabletu popila sam na 5 dan mjesečnice ( ginekologinja mi je tako preporučila da mi se regulira ciklus koji je inače 32 dana )...znam da me tablete ne štite ovaj prvi mjesec kad ih pijem (zato što ju nisam uzela prvog dana mjesečnice)...zanima me da li nakon što popijem ovu prvu turu od 21 tabletu radim pauzu od 7 dana pa onda opet počinjem piti ili sljedeći mjesec (nakon ovih 21 koju ću popiti) počinjem piti prvog dana mjesečnice da bi me štitile (na uputama piše prvi mjesec početi prvi dan krvarenja, i onda ovaj ritam 21/7 ) ??
Bez obzira da li sljedeći mjesec pijem nakon 7 dana ili prvog dana mjesečnice da li sam zaštićena odmah nakon te prve tablete koju popijem??
Unaprijed hvala i nadam se da sam donekle razumljivo postavila pitanjehappy

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođice Korina,
Bilo bi uputno da Cilest u narednom ciklusu započnete trošiti prvog dana menstruacijskog krvarenja i onda nastavite ritmom 21/7. u tom slučaju zaštita od trudnoće je potpuna već tijekom pvog ciklusa terapije.