Cilest

Ljiljana

Poštovana doktorice,

imam 30 godina i jedno dijete. Već dugo vremena koristim oralnu kontracepciju. Prvo su to bile Diane 35 koje mi je zbog određenih hormonalnih problemčića ("višak" testosterona, ako se dobro sjećam) i policističnih jajnika preporučio ginekolog. Zbog preporuke drugog ginekologa prešla sam na Cilest ali me već neko vrijeme uznemirava pad seksualne želje. To se poklapa sa početkom uzimanja Cilesta. U uputstvima za Cilest piše da je to jedna od mogućih nuspojava. Ukoliko je to uzrok, da li bi mi neka druga kontracepcija (i koja?) riješila taj problem. Cilest, inače, dobro podnosim.
Ljiljana

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ukoliko inače dobro podnosite Cilest, preporučila bih Vam da ustrajete u njegovoj primjeni jer ovakav oblik nus pojava (opadanje spolne želje) najčešće spontano prestaje nakon njegove 2-3-mjesečne primjene.