cileste

lea

3 godine uzimam cileste kontracepcijeske pilule i do sada nisam primjecivala nikakve nuspojave. u zadnje vrijeme primjecujem da mij e rodnica slabo vlazna prilikom spolnog odnosa te da mi je klitoris povecan i uvucen. da li je to poveznao s pilulama i koje je rjesenje toga problema? hvala

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Lea, kontracepcija djeluje isušujuće na rodnicu te se može ulaz rodnice namazati sa Linola Fett kremom i bit će "lakše". A što se tiče klitorisa mislim da se nije mogao povećati od Cilesta već da je napetost klitorisa popustila pod utjecajem kontracepcije pa je to samo Vaš dojam.