karcinom maternice

dusha

imam 19 godina.jucer mi je stigao nalaz o pocetnom stadiju karcinoma maternice. kakav je kirurski zahvat?kakav je postotak izljecenja?kakva je terapija?

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Dusha, Iz vašeg pitanja nije jasno da li se radi o lošem PAPA testu ili karcinomu sluznbice maternice ili endometrija.
Kako se jako mladi pretpostavljam da se radi o papa testu i tada ukoliko je potrebno učiniti će se biopsija koja nije bolna da se dobije veći uzorak i patolog će postaviti dijagnozu. Ukoliko se pak radi o karcinomu maternice tada je potrebno znati HISTOLOŠKU IDJAGNOZU da bismo mogli dati prognozu bolesti i komentirati.