Cin 2

Ema95

Pozdrav,
Do sada sam godinama imala uredan Papa test. U 7mj 2021 prvi put sam otišla privatno na redovni pregled kako bi dobila Papa test cin 2. Tipizacija je pokazala tip 16 i 39.
Kolposkopija u 8mj :široki ektropij oko vanjskog ušća sa cirkularno rubnom svježom TZ. NA 3h rubno usko polje tankog acidobijelog epitela s nježnijim punktacijama. Obostrano na forniksima tek blaži kondilomatozni kolpitis.
Kontroli Papa bio neki dan nakon 4 mjeseca korištenja Papilocare gela i 1500mg matične mliječi (prije toga betaglucan) i pokazuje ponovno CIN 2 i da u obzir dolazi cin 3.

Nakon kolposkopije ginekologica je rekla da joj vise izgleda kao cin 1 i onda na kontroli Papa opet loš i sad više stvarno ne znam što da radim. Uvijek je sve bilo uredno i odjednom kad sam otišla privatno i promjenila laboratorij sve postalo loše.

Molim savjet.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zbog nejasnoća u papa nalazu, možda bi najbolje bio uraditi biopsiju sa sumnjivih mjesta. Pregledom bioptata postaviti će se točna dijagnoza.

Ema95

Zahvaljujem na brzom odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.