Vrjednost Beta hcga

Lala95

Postovani,
Prije 21 dan imala sam rizican spolni odnos nakon kojeg je kroz par sati krenula menstruacija na svoj 50 dan ciklusa.Ciklusi su mi izrazito ne redovni.Citajuci po internetu,vidjela sam da postoji mogucnost ovulacije za vrijeme menzisa.Nakon 3 sedmice odnosno nakon 21 dana od odnosa otisla sam radit betu jer su me pocele boljeti dojke.Vrjednost bete je citiram "<0.100" IU/L a ref vrijednost 0.000 -1.00. Dali je trudnoca iskljucena iako je tek 21 dan ciklusa?Kolika bi bila vrjednost bete ako je kojim slucajem doslo do ovulacije prvih 5 dana plus vrijeme implantacije 12 dana da li bi se ona pokazala 21 dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti. Da se radi o trudnoći, vrijednosti beta HCG-a bile bi u tisućama jedinica.