cista

gordana

Prije 8 godina otkrivena mi je paraovarijalna vodena cista uz lijevi jajnik, veličine 3 x 2 cm. Unutar ciste mi se pred otprilike dvije godine počela stvarati neka tvorba koja na obavljenom pregledu color doplerom nije imala nikakav protok u sebi, no na prekjučer obavljenom pregledu doktorica je vidjela da je spomenuta hiperehogena tvorba prokrvljena i predložila je ponovni pregled color doplerom i kontrolu Tm markera, te obavezno vađenje ciste. Mene zanima što znači da je ta tvorba prokrvljena, da ona sada može rasti, može li se širiti putem krvotoka po organizmu i postoji li ikakva druga solucija liječenja osim laparoskopije?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Prof. dr. Josip Djelmiš

Paraovarijalne ciste su benigne promjene. Pravilo je da se i paraovarijalne ciste odstrane. Savjetujem Vam da poslušate savjet svog liječnika.