trudnoca i rtg

ana

Štovani!

Molim Vas da li mogu imati kakve posljedice na trudnocu
(Z.M 10.08.04 ), s obzirom da sam radila rtg zdjelice s kukovima 1.9.
Naravno nisam znala da sam trudna.
Hvala

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Ana, nažalost je oko 01.09.2004. kod redovitog ciklusa od 28 dana oplođeno jajšce već ušlo u maternicu i postoji potencijalna opasnost od učinjene rtg snimke zdjelice po zdravlje ploda. Preporuka je javiti se prof.dr. sc. Jurici Papi na KBC Rebro sa slikama i zamoliti da procijeni dozu zračenja, te sa nalazom u Kliniku za ženske bolesti i porode u Petrovoj 13, turnička ambulanta da se odluči u razgovoru s vama što dalje.