Cista dojke

Jasmina

Do sada sam od 1988.g. četiri puta punktirala cistu na dojsci, nalaz punktata je uredan. Zašto dolazi do ciste, dali se ona može punktirati svake godine jednom umjesto da se odstrani ako je UZV pregled i mamografija uredan i dali postoji nešto čega bi se trabali pridržavati ili izbjegavati da se cista ne ponavlja neprekidno. Pored punkcije svaka tri mjeseca sam uredno na kontrolama ali bih ipak rađe da se cista sama na neki način smanji ili nestane?!

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Bolesti dojke spadaju u domenu specijalista onkologa ili radiologa, te bih Vas uputila na konzultaciju sa specijalistom iz tog područja. Prema mojem saznanju ciste dojke se redovito kontroliraju kako ultrazvukom, tako i radiografski i po potrebi se provodi citopunkcija. U slučaju odstupanja citoloških nalaza ordinarijus se može odlučiti za operativni zahvat.