Ciste

Iva

Poštovanje!
Prije sam vam pisala da su mi se menstruacije skratile a nisam znala
zbog čega. Otišla sam na pregled kod ginekologa zbog bolova na
desnoj strani donjeg trbuha. Obavljen mi je UZV i pronađene dvije
ciste na desnom jajniku ( vodene ). Dobila sam tablete Provera da ih pijem 7 dana po 2 na dan. Ginekologica mi je rekla kad se popiju, onda ću dobiti menstruaciju i ciste će puknuti. Ja sam popila tu propisanu terapiju od 7 dana, tako da mi je jučer 2.7. bio zadnji dan terapije. Zanima me kad bi ja trebala dobiti menstruaciju, jer mi je zadnja bila 4.6. i ciklus mi obično traje 28 dne, pa sam po tom svom ciklusu već trebala dobiti. Naglašavam da mi do sad nisu kasnile, i da sam prije terapije pravila pretragu betaHCG koji je iznosio 0.2( to je valjda dobro ).
Unaprijed zahvalna.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Vi biste trebali dobiti menstruacijsko krvarenje približno 3 do 5 dana po prekidu primjene Provera tableta. Nalaz beta hCGa govori da niste trudni, te Vas nalaz od 0.2 ne treba zabrinjavati.