colptis mycotica

petra

Poštovana dr. Kupešić,
Da li je u trudnoći sigurno uzimati Geonistin vaginalete? Čula sam da se tetraciklin koji sadrže ne smije koristiti u trudnoći. Također mi je prepisana Nistatin krema.
Da li postoje "sigurniji" lijekovi za liječenje infekcije rodnice?
Hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Petra,
Lokalna terapija Geonistinom može se primjenjivati tijekom trudnoće bez bojazni od nepoželjnog učinka na plod (što se posebno odnosi na drugo i treće tromjesečje trudnoće). U nekih se pacijentica provodi isključivo lokalno liječenje, a katkada se odlučujemo na kombinaciju sistemske (osobiti oprez na odabir antibiotika) i lokalne terapije.