Crp i trudnoća

Yuri

Poštovani,

U 29t sam trudnoce i zadnji nalaz CRP-a bio je 7.1. Leukociti su 7, limfociti 15.4 (%), neseg. granulociti 3 (%), a reaktivni limfociti 5 (%). Sedimentacija 20. U sedimantaciji urina nadeno nesto E, soli amorf urata, rijetki L, dosta stan.ploč.epitel. i mnogo bakterija. Znala sam imati i prije takav nalaz urina, a uribokultura uredna. Zanima me je li normalno da se u 3.tromjesjecju poveca crp?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u trudnoći su vrijednosti crp-a i leukocita blago povišene. CRP do 10, a L do 12 x 10 na 9 se smatraju normalnima.