Čudna menstruacija nakon carskog reza

jerry78

Poštovani,
imam 41g. Imala sam 2 carska prije 4 i 7 g uz uredan i brz oporavak. Nakon 2. carskog ciklusi su mi svakih 23-29 dana. Brine me dinamika krvarenja-krvarim 3 dana, od kojih 2.i 3. obilnije, onda krvarenje potpuno prestane na 1 dan, pa 5. i 6. dan opet krvarim nesto slabije, svijetle krvi kao da je tek pocelo.
Idem na redovne preglede-PAPA, brisevi, uvijek sve uredno. Na UZV se vidi ožiljak od carskog.
Od kontracepcije koristimo kondom.
Da li su takve menstrucije razlog za zabrinutost? Što da radim?
I da li je to što mi cerviks nikad nije bio dilatiran i što imam ožiljak od 2 carska kontraindikacija za postavljanje Mirene?
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da menstruacije dolaze redovito, a nalazi su uredni nema razloga za zabrinutost. Važno je da se u svakom ciklusu odbaci endometrij bez obzira na dinamiku. Carski rez nije kontraindikacija za mirenu.