Cudna menustruacija

Lula89

Postovani i cjenjeni ljecnice, ja sam u tolikoj panici, ne spavam cijelu noc. Odmah cu ici na pregled, cim se vratim sa puta, no do tada molim vas pomozite. Kako sam imala kiretazu prije godinu, mali ugrusak ostao, pa radjeno opet ciscenje, te sve uredno proslo nakon toga, svi pregledi vaginalni, ultrazvucni, te paa test, kako su mi posljednjih mjeseci menustruacije gotovo nestale (a dobijem uredno u dan), guglajuci sam naisla na Asermanov sindrom i od tada sam u panici. Koliko je to realno u mojoj situaciji i koliko je moguce zazece nakon eventualnog ljecenja, tj hirurskog odstranjenja? Da li sam previse u panici ili postoji realna sansa za istim? Sta mi je raditi ili mislite da problem moze biti druge prirode (imam policisticne jajnike, te redpostavljam da postoji mogucnost i hormonskig disbalansa). Molim vas za pomoc, jer sam u ogromnoj panici.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su uzv nalazi uredni nema razloga sumnjati na Ashermanov sindrom. Bez pregleda je nemoguće reći radi li se o Ashermanovu sindromu ili nečem drugom. Ashermanov sindrom uspješno se liječi histeroskopskim zahvatom.

meri0805

Poštovani doktore,
Ovaj mjesec mi je menstruacija kasnila 2tjedna. Napravila sam test i ispao je negativan...sada kad je mens.dosla jako je obilna i ima puno ugrušaka stoga me strah da test nije mogao pokazati trudnocu i da sam imala mozda spontani. Kolike su sanse za to?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u slučajevima kada menstruacija kasni krvarenja su uglavnom obilna i s ugrušcima. To je zato jer je sluznica maternice (koja se menstruacijom odbacuje) dulje vrijeme izložena djelovanju hormona i stoga je deblja (nabubri više) nego u normalnom, kraćem ciklusu. Ne radi se o spontanom pobačaju.

andeosgreskom1234

Poštovani ... Zadnja menstruacija mi je bila 28.9-5.10., nezasticeni spolni odnos je bio 7.10, ali bez snosaja ... Nakon toga, dolazi do neke blage upale(lagano peckanje i svrbes stidnih usana i ulaza u rodnicu,mazanje Plymicol kremom je pomoglo), menstruaciju dobivam 24.10. 1.dan smedo-crveni iscjedak ,druga dva dana crveno, ali ne u onim kolicinama ko inace, danas 4. dan jako slabo, a inace traje cca 8 dana, i prva 2-3 su obilna... Da li je moguce da je u pitanju implatacijsko krvarenje,ili se jednostavno poklopila upala,putovanje, stres i sl. sa manjom kolicinom menstruacije nego inace?
hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje je vrlo oskudno i traje najviše dva do tri dana. Vjerojatno je u pitanju nešto oskudnija menstruacija. Ukoliko se želite uvjeriti, savjetujem da uradite test.

andeosgreskom1234

Postovani, zahvaljujem na odgovoru.
Imam jos pitanje, dakle danas mi je 5 dan, i kod naprezanja na poslu je bilo malo vise krvi nego ovih dana, ali ne ko uobicajeno. Nije bilo ugrusaka ovaj mj i sl . Da li mogu iskljucit implatacijskom krvarenje posto je 5. dan u pitanju, a i dobila sam (valjda) menstruaciju 18. dan nakon odnosa a citala sam da do implata.krvarenja dolazi 6-12 dana ... te da li upale rodnice i sl. mogu utjecati na manju kolicinu krvarenja, jer opet osijecam lagani svrbes na stidnim usnama.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom ne radi se o implantacijskom krvarenju nego o menstruaciji. Upala ne utječe na količinu krvarenja.

andeosgreskom1234

Postovani, hvala Vam na odgovoru. Danas sam napravila test za trudnocu(doduse popodne ali uzela onaj koji se moze raditi bilo kada) i bio je negativan,tako da se nadam da je bila stvarno menstruacija u pitanju i da je sve ok . lp

Ivo Balenović, dr. med.

To je potvrda da se radi o menstruaciji.

Lomalie

Poštovani, sa 13 godina su mi dijagnosticirani policistični jajnici. Prije 2 godine sam napravila ginekološki pregled i papa test koji je bio uredan, samo mi je dijagnosticiran blagi oblik uterus bicornis. Duže vremena sam imala neredovite menstruacije, u drugom mjesecu ove godine mi je menstruacija kasnila 3 tjedna, nakon toga je svaki mjesec redovita i dolazi skoro isti dan. Tako je bilo i ovaj mjesec. Menstruaciju sam dobila 18.10. i trajala je do 26.10., cijelu menstruaciju sam osjećala bolove u donjem dijelu leda koje imam inace pred menstruaciju, koji su se nastavili do danas. Menstruacija mi je stala 26.10., dan nakon toga sam uz bolove i pečenje pri mokrenju imala smeđ iscjedak,a dva dana nakon toga se pojavila prava krv. Zanima me ima li to veze s mojom dijagnozom ili je moguce nesto drugo?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se liječniku radi ginekološkog i ultrazvučnog pregleda. Potrebna je i analiza mokraće. Jedino tako ustanoviti će se razlog Vaših problema.

andeosgreskom1234

Postovani, opet ja... radila.sam 2 testa,oba popodne pa ne znam koliko su pouzdani. To je bilo nekih 23. i 25. dan od rizicnog odnosa a u međuvremenu je bila i menstruacija(ako nije bilo implatacijsko krvarenje) . No mene grudi bole i to dosta, i ko da me zari. Nikakve druge siptome nemam. Prema svemu sad su mi plodni dani, da li bi to imalo veze sa time ili ipak postoji mogucnost od trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena. Grudi znaju biti osjetljive u drugoj fazi ciklusa zbog lučenja hormona progesterona.

Majazz

Poštovani doktore, molim za pomoć.
Menstrualni ciklusi traju od 26 do 28 dana, a menstruacija traje od 5 do 7 dana. Menstruacija je drugi i treći dan jako obilna i popračena ugrušcima, ponekad su veći ponekad manji. Na nagovor prijateljice odlučila sam se isprabati menstrualnu čašicu. Na drugi dan menstruacije sam primjetila da imam dva sloja, gornji sluzav i proziran a doljnji crven. Dali je taj proziran i sluzav sloj normalna pojava? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je normalna pojava. Dio krvi se zgrušao i pao na dno, dok je tekućina (plazma) ostala na površini.

zagreb99

Poštivani,
dobila sam menstruaciju dva dana kasnije sto nije neobično za mene jer mi i inače tako varira u 2 max 3 dana, ali ovaj put se desilo nešto sto me jako uplašilo i nisam sigurna sto bi moglo biti. danas mi je prvi dan menge i kada sam isla na wc i obrisala se, na papiru je ostao mali komadić nepravilnog oblika koj je s jedne strane bio lagano ljubičast a ostatak je bilo bas bijelo. prvo sam mislila sa je wc papir ali sam dotakla i bilo je mekano i sluzavo. nije bio veliki komadić možda 1cm. samo da još napišem, ako je bitno za prethodni dio teksta, imam 20 godina i nevina sam.

zagreb99

želim nadodati da sad kad sam imala izljev je bilo nešto poput tamni sive/ljubičaste sluzi ali nije se rastezalo nego puca kad sam isla papirom dotaknuti i mekano je. sve sto sam našla na int je vezano za pobačaj i spolne bolesti, a znam da to ne može biti posto sam nevina. sad me zanima jel mi možda puknula cista, jer sam pila dosta crvenih čajeva u zadnje vrijeme, pa je to ostatak te ciste. nisam imala nikakve pretjerane bolove, ništa vise nego uobičajeno i boja menstruacije mi ista kao i inače.. samo me ovo muci jer nemam uopće ideju sto bi moglo biti, a jako se brinem.

Luca93

Postovani,

Menstruacija, barem ja mislim da je menstruacija mi je dosla 5 dana ranije, naime nije klasnica kao uvijek nego je tamno smeda i poprilično oskudna. Trenutno pijem Naelia kontracepcijske pilule pa me zacudilo da je stigla mentruacija ranije. Inace traje 4-5 dana, a sada je vec 8 dan i jos uvijek traje, ali u jako maloj kolicini. Ipak ja i patner imali smo spolni odnos i bio je bolan. Zanima me dali imam razloga za brigu i otici ginekologu ili nije nista zabrinjavajuce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zagreb99, nema razloga za brigu, to što ste napipali je ugrušak menstrualne krvi. Boja ovisi o vremenu u kojem se krv zadržala u maternici.