DALACIN 20 mg/g krema za rodnicu

MilaV

Poštovani,

Nakon pregleda kod ginekologa ustanovljeno je da imam ranicu na grliću maternice. Prepisani su mi vagitoriji Arilin rapid 1000 mg koje sam koristila jučer i prekjučer, a od danas moram koristiti Dalacin kremu. Očekujem menstruaciju u nedjelju/ponedjeljak pa me zanima:
1. Mogu li kremu početi koristiti danas i bez obzira na menstruaciju aplicirati svih 7 dana?
2. Početi koristiti danas, napraviti pauzu dok traje menstruacija i nakon toga potrošiti do kraja?
3. Čekati da dođe menstruacija i tek nakon što ona prođe početi s aplikacijom?
Zbunjena sam pošto je ta krema antibiotska pa nisam sigurna na koji način se smije koristiti.

Unaprijed hvala na odgovoru!

LP
Mila

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte menstruaciju, pa nakon nje krenite s terapijom.