Cudna menustruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Luca, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju koje je relativno česta nuspojava oralnih kontraceptiva. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Ukoliko bi se i dalje javljala nepravilna krvarenja javite se liječniku.

andeosgreskom1234

Poštovani, imam pitanje vezano za menstruaciju. 12.1.do 19.1 sam imala normalnu menstruaciju, inace su mi ciklusi cca 27-28 dana... cijeli 1.mj sam imala spolne odnose ali sa zastitom(i dosta sam sigurna da je sve bilo ok) osim za odnos 2.2. Kada nam je slucajno skliznuo kondom, ali smo na vrijeme prekinuli odnos.Menstruaciju dobivam 6.2.(iako sam trebala dobit tek 8.2.) Krenulo je jako slabo, samo u tragovima, pa kroz noc apsolutno nista, danas kroz dan je bilo malo crvene krvi, i nakon obavljanja male nuzde, ali jakoo slabo i oskudno. Inace 1. Dan ciklusa mi krene slabo, ali zato drugi dan skoro pa 'tece' ... i sad me jako to zabrinjava, posto je danas drugi dan a ono skoro samo na papiru krv. Da li je moguce da je to implatacijsko krvarenje? Posto sam imala rizican odnos na najplodniji dan, iako sa zastitom pa ne znam ni sama sta je sve moglo krenut krivo ...
Hvala, i oprostite na dugom postu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje je puno oskudnije i kraće od menstruacije. Ukoliko niste sigurni, uradite test na trudnoću.

andeosgreskom1234

Poštovani, da li kod implatacijskog krvarenja ne bi bas bili izljevi svjeze krvi ili?
Posto mi je jucer poteklo par puta jace, i kad idem na malu nuzdu ali nakon toga na ulosku nista . Sta bi to drugo moglo biti ako nije implatacijsko? Kad mi je najbolje napravit test?

andeosgreskom1234

Postovani kad je najsigurnije napravit test?
Dakle,1. Dan smeđi iscjedak sa malo krvi
2. Dan lagano krvarenje 3. Dan isto lagano krvarenje, a kod obavljanja male nuzde svaki put krv u wc-u... da li to slici na implatacijsko krvarenje, ili je ipak to previse krvi? Inace su mi menstruacije cca 7 dana ali ovo nije ni priblizno slicno mojim dosadasnjim ciklusima.Jesu li moguce kakve ciste i sl. ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test možete uraditi 10 dana nakon rizičnog odnosa. Tada bi trebao biti pouzdan. Implantacijsko krvarenje je oskudno, obično tek par kapi krvi. Bez uzv pregleda se ne može znati li se o cistama jajnika.

andeosgreskom1234

Poštovani, da li mogu napraviti test danas popodne-nevecer ako jos uvijek lagano krvarim? Tj. Imam skoro pa smedi iscjedak?
Od recimo rizicnog odnosa je proslo 18 dana, a od dana kad sam dobila krvarenje 5 dana, iako sam kao po kalendaru trebala dobiti prije 3 dana... no danas jos uvijek sad vec malo tamniji smedi iscjedak vidljiv na ulosku ...

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da je od odnosa prošlo 18 dana, test možete uraditi danas popodne.

andeosgreskom1234

Postovani, ja sam radila test jucer i bio je negativan , no kupit cu jos jedan test i uradit danas ili sutra

andeosgreskom1234

Poštovani, uradila sam i danas test(dakle isto ne sa 1 urinom nego popodne) i test je negativan. Da li mogu iskljucit trudnocu ako su testovi negativni dakle od onog odnosa u plodne dane proslo je 19.dana, a od zadnjeg odnosa 10 dana . Svakako planiram u skorije vrijeme na pregled, jer ovaj mjesec nije ni priblizno slicna menstruacija bila ko do sad, pa da vidim sta je, ali posto sam sad u guzvi na poslu moram sacekat sa pregledom, pa me zanima vase misljenje koliko je pouzdanost tih mojih testova?(jer trudnoca nije planirana, i morala bi na abortus pa da znam sta mi je ciniti...)
Hvala vam puno na svemu, spasavate nas sa odgovorima...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, test je pouzdan. Trudnoću možete isključiti.

andeosgreskom1234

Poštovani,opet mi se javlja ista situacija ko i prosli mjesec... bila sam na pregledu kod ginekologa 18.2.,papa test uredan,jajnici ok, samo na lijevom je bio folikulum od 11mm(vjerojatno jer sam bila u ovulaciji)... Ovaj mj dobivam M nakon 29. dana, i 1.i2.dan je bila onako srednje obilna, a danas 3.dan jako slabo. Pocela sam sa 1. Danom M piti kontracepcijske Belara,do sad ih popila dvije danas cu trecu... sta moze biti uzork oskudne menstruacije vec 2mj za redom? U zadnjih par mj sam smrsavila sigurno 7kg,i pod stresom sam... da li bi vec kontracepcijske djelovale na menstruaciju iako sam tek popila 2 tabletu(prvi puta u zivotu) ... odnose sam imala u 2mj(dan nakon plodnih dana ali sa zastitom,pa nekako trudnocu iskljucujem,iako cu test svakako napravit dr.tjedan)
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, stres i gubitak težine utječu na hormonsku ravnotežu u organizmu, a to se odražava na menstruacijski ciklus i krvarenje.

andeosgreskom1234

Poštovani, da li kontracepcijske tablete mogu i vec nakon 2-3 dana koristenja utjecati na menstruaciju?! Jako su mi cudne te moje menstruacije zadnjih 2 mj... jer bi mi inace trajale cak po 8 dana i bile obilne i sad odjedanput tolko cudne i kratke(ali na srecu kod pregleda je sve ok bilo,pa je ocito do stresa i kilaze)

Ivo Balenović, dr. med.

Kontracepcijske pilule smanjuju obilnost i trajanje krvarenja. Moguće da su i one utjecale. One se koriste kao terapija kod obilnog krvarenja.