Curenje u trudnoći

Irenaivica

Poštovani,imam 47 godina te sam u 20 nedelji trudnoće.Imam Proteus mirabilis i urinu te sam intravenski primala Azaran pet dana.Noćas me je probudilo curenje iz vagine,prozirna tekućina bez boje i mirisa,uplašila sam se da nije plodna voda.Doktor je uradio test na plodnu vodu,bio je negativan.Danas mi ide sluz prozirna ali jako ljepljiva.Da li je beba u opasnosti? Cijenim Vaše mišljenje,Irena

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je curenje plodove vode isključeno, nema nikakve opasnosti za bebu.