Da li je moguca trudnoca?

majdica123

Pozdrav,

Molim Vas za sto bolji odgovor, jako sam zabrinuta. Zanima me da li je moguca trudnoca, kasni mi menstruacija. Proslu sam imala od 24.7 do 28.7 uvijek dobijem oko tog datuma, tj od 20og do 24og, sad nemam nikakve naznake, niti me nesto boli a vec je 27. Imala sam odnos s deckom u toku prosle menstuacije, koristili smo zastitu, ali ne stalno..bez obzira, kad god ne koristi zastitu, uvijek izvadi na vrijeme i nije bilo problema. Da li ima razloga sada za brigu, jer nisam dobila u periodu u kojem inace dobijem? Kako cu znati kada su plodni dani? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. O metodi izračuna plodnih dana pročitajte u prijašnjim postevima.

Lolololo

Postovani
Radi se o ovom slucaju, zadnja menstruacija bila mi je 26.12., ciklus mi traje oko 28, 29 dana. Imali smo odnos 1.5. bez zastite. Naime, svrsio je jednom izvan mene i nastavili smo nakon pola sata i takoder nije ejakulirao u mene neko izvan, mentruacija mi kasni 4 dana, je li moguce da je doslo do trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je odnos bio 5.1., postoji teoretska mogućnost trudnoće budući da su bili plodni dani. Savjetujem da uradite test.

syphracos123

Postovani,

imam jedno pitanje. Naime, moja cura je trebala dobiti menstruaciju 11.1. Inace ima veoma redovnu (obicno kasni, kad kasni, max. 2 dana). 28.12. joj je bio najplodniji dan a 27.12. Smo imali spolni odnos. Naime, tog dana sam ejakulirao (nista blizu cure) nekad oko podneva i navecer smo imali odnos. Nakon nekog vr3mena "predigre" ja sam isao staviti kondom, ali sam primjetio da sam poceo stavljat sa pogresne strane. Skinuo sam ga i okrenuo na pravu stranu i presao sam prstima preko vrha da vidim da li ima ista vlazno (jer sam taj vrh stavio samo na glavic). Jako sam siguran da nije bilo nista vlazno i ako jest, vjerujem da sam obrisao prstima. Nakon toga smo imali odnos citavo vrijeme sa kondomom i ejakulirao sam u njega ( s time da sam i prije ejakulacije izvadio penis van). Imali smo nakon 3 dana opet odnos ali citavo vrijeme sa kondomom.
Sad. Da li postoji mogucnost da je cura trudna?
Moram napomenuti da joj se pocerkom ovog mjeseca malo promjenio i ritam spavanja( jer ne radi vise od 8 ujutro), imali smo kratko putovanje iz austrije u hrvatsku... citao sam da takve stvari mogu imati utjecaj na kasnjenje menstruacije. A cura je danas imala malo bijelog iscjedka a jucer simptome koje inace ima kad treba dobiti (bol u leđima, presjecanje tijekom uriniranja), a zadnjih par dana slabu mucninu koja se pojavljivala preko dana, ali bez povracanja.

Zahvaljujem unaprijed

Lina1116

Postovani
Zadnja menstruacija mi je bila 12.12 i uvijek su redovite od 28-30 dana, 5.1 sam pokusala imati odnos, nismo korisliti zastitu i nismo isli do kraja, usao je samo glavic, međutim on je ejakulirao na moj stomak, danas je 16.1 ali menstruacija ne dolazi, prije toga na sedmicu sam bila pod velikim stresom, je li stres moguci razlog izostanku i da li je trudnoca moguca?
Zahvaljujem unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani syphracos, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Budući da menstruacija kasni, za svaki slučaj neka uradi test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lina, prema navedenom, ne postoji mogućnost trudnoće.

Niksiiii

Postovani, jucer sam imala nezasticeni spolni odnos prije kojeg je decko ejakulirao, mozda pola sata prije odnosa... Meni je to bio zadnji dan menstruacije ali nisam imala ni iscjedak pa je praktički zavrsila... Nakon odnosa mi je stalno curila sluz, sto mi se inace ne događa.. Zanima me postoji li mogucnost da ostanem trudna taj zadnji dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

aappoo

Dobar dan!
Zadnja menstruacija mi je bila 18.12.2018 imala sam odnose sa muzem Al prekinut snosaj pa me zanima dali je miguca trudnica?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštvana, ako niti jednom nije došlo do ejakulacije u rodnicu, trudnoća nije moguća.

aappoo

Postovani!
Problem je sta mi menstruacija kasni vec 4 dana. Nije ejakulirano u rodnicu.

Ivo Balenović, dr. med.

Uradite test na trudnoću. To je jedini način da se utvrdi radi li se o trudnoći.

tea4

Poštovani
Bila sam Vm vec prije pisala
Naime kratki sazetak
ZM 30.12.2018.
Spolni odnos s ejakulacijom od 2 do 8 dc.
Zadnjih 6 mjeseci su mi ciklusi od 21 do 26 dan.
Danas je 28 dan ciklusa i jos menstruacije nema.
Kada bi bilo optimalno napraviti test i d li ga ima smisla raditi ili da jos sacrkam par dana?
Unprijed hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test s prvim jutarnjim urinom. Prema navedenim datumima rezultat bi trebao biti pouzdan.

MOLIMVASPOMOC

Postovani, volila bih vase misljenje. Imam 35 g radimo na bebi.. Zbog blago usporene stitnjace ( bila je 4.0 sada uz terapiju je 1.3) ciklusi su skratili zadnja 3-4 mj na 24-25dana... Zadnja menstruacija je bila 12.1. Odnos nezasticen smo imali 18.1 i 23.1 danas 27.1 kao da sam dobila blagu menstruaciju (inace imam jako obilnu) to krvarenje ispada ranije 9 dana... Jeli moguce da se radi o implementacijskom krvarenju? Takodjer imam blage popratne grceve u predjelu jajnika... Puno hvala i srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom, moguće da je u pitanju implantacijsko krvarenje. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

oriflame2604

Poštovani, ne znam u koju temu bih stavila, pa ću u ovu.

Imam 21god, zadnja m mi je bila od 5.1 do 9.1
Par dana nakon sam počela osjećati bolove u donjoj desnoj strani stomaka, pomislila sam da je cista na jajniku, jer inače ih znam imati, ali ta bol traje još uvijek. i malo se razlikuje.
Jedan dan sam imala mučnine i povraćala sam.
Nisam se mogla odmarati, jer mi posao to ne dozvoljava.
Ne mogu napipati da je ta strana tvrđa od druge, i nemam nikakvo peckanje ni čudni iscjedak.
Malo se smiri pa opet počne. Naime, jače me zaboli kod "naprezanja" npr kad kihnem ili nešta tako.
Tokom odnosa me ne boli.
Ne mogu objasniti točno poziciju gdje boli. nešto pokraj jajnika, nije previše visoko a nije ni nisko..
Znala me boliti i ljeva strana ali samo malo, i jedan dan se širilo u leđa, tj u bočnu stranu leđa na desnoj strani.
Ponekad me zna jaka glavobolja uhvatiti, i onako kao da mi je pritisak u glavi, zuji..
Temperaturu nisam imala.
Malo je poduže, al nisam znala kako drukčije objasniti.
Svakako ću otići doktoru, ali trenutno ne mogu.
Pa da mi date savjet, i što bi to moglo biti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda nije moguće reći o čemu se radi. Obzirom na simptome koje navodite diferencijalno dijagnostički osim jajnika u obzir dolazi upala slijepog crijeva, bubrežni kamenci, upala mokraćnih puteva te žučni kamenci. Ukoliko bi se bolovi pojačavali uz temperaturu, mučninu i povraćanje javite se u hitnu službu.