Da li sam trudna?

tinkolina

Poštovani,

12. dan ciklusa sam imala odnos pri kojem je puknuo kondom što nismo odmah primijetili. Dečko nije ejakulirao u mene. No 13 dc su mi redovito plodni dani.
Dakle, postoji mogućnost da sam trudna?
S obzirom da su mi ciklusi 27 dana, pričekat ću do 27 dc i napraviti test. I ukoliko mi još možete odgovoriti, koliko puta u godini dana je dopušteno (i uopće preporučljivo) uzimanje hitne kontracepcije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćom postoji.
Unutar 72 sata trebali ste uzeti postkoitalnu kontracepciju.
Nema ograničenja za uzimanje postkoitalne kontracepcije u godini dana ali svakako to nije adekvatna način zaštite.
Predlažem Vam uzimanje kontracepcije na duži period a ne ovako stihijski kad zatreba.

eleny

Poštovana, zadnju menstruaciju sam imala 23.10., koja je trajala 6 dana. 2 dana nakon toga imala sam nezaštićeni odnos. 8 dana nakon odnosa, pojavio mi se iscjedak roze boje, trajao je nekih 2 dana. čitajući po internetu, moglo bi biti implantacijsko krvarenje. zanima me kolike su šanse da sam trudna, i kada bih mogla napraviti test na trudnoću?? ciklusi mi traju između 28 - 32 dana. kada bi se moglo vidjeti na pregledu, pošto za tjedan dana imam dogovoren pregled, a menstruacija bi trebala doći 5 dana nakon pregleda. može se već tad ustanoviti trudnoća?
Hvala

mare015

Poštovani,
sumnjam na trudnoću, pa sam radila test dan prije očekivane mjesečnice. Test je bio pozitivan, a odmah nakon toga primjetila sam sluzavi krvavi iscjedak, a potom i smeđkaste boje. Količina je bila dovoljna da me prestraši, ali zanemariva, jer se od jutra pa sve do sada nije pojavilo ništa slično i sad je lagani iscjedak koji imam blijed i proziran. Zanima me da li se možda radilo o implantaciji i kada je pravi trenutak da posjetim ginekologa?
Mislim da moram čekati još dva tjedna, zar ne?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ako su Vam ciklusi pravilni, okvirno kad se trudnoća može vidjeti u maternici je pet tjedana izostanke iste.
Dakle trudnoća se računa od prvog dana zadnje menstruacije.Dakle pet tjedana od tog dana se trudnoća može vidjeti u maternici prije toga jedino je test pozitivan ili ako vadite krv betaHCG.

eleny

može molim vas odgovor da li je moguće u mojem slučaju da je to implantacijsko krvarenje i da je u pitanju trudnoća??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može biti i češto relativno često se vidi u praksi.

jagoda985

Ovako, moj problem je kasnjenje menstruacije.
Naime, koristila sam dosta godina kontracepcijske pilule, zadnje koje sam koristila bile su yasmin. Zadnju tabletu yasmina popila sam 16.07. i dobila sam menstruaciju za 4 dana, znaci 20.07. Sljedecu menstruaciju sam dobila za 43 dana (znaci 01.09.) i zatim za 35 dana (06.10.). Ocekivala sam da ce mi menstruacija opet doci 35. dana ali nije. Inace imam decka i nismo imali spolne odnose otkad sam prestala sa uzimanjem pilula. 01.11. nismo imali spolni odnos ali smo prakticirali petting tj. bilo je trljanja ali preko donjeg rublja (ja sam imala gacice i on bokserice). Decko nije ejakulirao, ali uvijek ima malo one presjemene tekucine. Ja sam menstruaciju trebala dobiti 10.11. (35. dan od zadnje ) i s obzirom da mi kasni 2 dana da li postoji mogucnost trudnoce?
Mene je strah jer svatko ima svoje misljenje o mogucnosti zaceca, pa cak ako nije bilo ni penetracije ni ejakulacije, nego eventualno presjemene tekucine. Da li imam razloga za zabrinutost?
Problem je i u tome da otkad sam prestala piti pilule nemam nikakvih znakova prije menstruacije tj. nemam bolne grudi, i bolovi u trbuhu mi pocnu samo par minuta prije menstruacije (nekad su mi ti bolovi trajali nekoliko sati pa je tek onda nastupila menstruacjia).

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da trudnoću možemo svesti kod Vas samo na teoriju.
Zašto nemate predznake menstruacije mislim zato što Vam ciklus vjerovatno nije bio ovulacijski pa su predznaci nadolazeće menstruacije slabi.
Pošto Vam je ciklus od 35-45 dana preporučam Vam da se javite ginekologu, da se ustvrdi stanje jajnika.(Mogućnost policističnosti)

tarjat33

Poštovani doktore!
Molim vas pomoć. Znam da sam vjerojatno već stota osoba po redu koja ovako nešto pita,ali svako pitanje koje sam do sad pročitala nije bilo 100% identično mom.Naime posljednju menstruaciju sam dobila 3.10. i trajala je uobičajenih 5 dana.Tjedan dana nakon te menstruacije sam imala nezaštićeni odnos s dečkom,jako žalim zbog toga,ali smo koristili metodu prekinutog snošaja,nije naime svršio u meni.Nakon toga,deset dana nakon nezaštićenog odnosa smo ponovno imali odnos ovaj put sa prezervativom i pazili smo.Nakon toga više nismo imali odnose. Moji ciklusi su prilično zbrkani,nisu ujednačeni,menstruaciju dobivam nakon 25,26,32,39 pa čak i 42 dana.Kroz ovih mjesec dana bila sam dosta jako prehlađena pila sam lijekove za prehladu i kašalj,živcirala sam se dosta zbog raznih problema,a sad nekoliko dana intenzivno se bojim da sam trudna,već danima nemam mira,već sam se počela tresti od straha. Postoji li šansa da sam trudna ili mi menstruacija kasni zbog psihe?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, zdanja menstuacija Vam je bila 3.10.2010. Dakle danas je 16.11.2010.
Svakako je trebala doći.
Najjednostavniji savjet je da učinite test na trudnoću i da otklonite dvojbe.
Ako je negativan javite se svom ginekologu da Vam da tablete kojima će se izazvati menstruacija.

Nestrpljiva :D

Pozdrav svima....
Evo moje price... Prvi spolni odnos bio mi je 4.11.2010, od tad smo iamli spolne odnose jos 4-5 puta, bez zastite ... Jutros sam napravila test i bio je negativan, sutra trbam dobit menstruaciju ... Osjetim nekakvo kao probadanje kroz jajnike, narocito lijevi, imam mucnine, ali ne povracam, dode mi, ali umirim se i prode, danas sam isla mokriti malo cesce nego inace ... Dali postoji sansa da sam trudna, bez obzira na test?? Procitala sam da to lagano probadanje jajnika takoder moze biti simptom trudnoce, i da neke trudnice to stvarno prati u ranoj trudnoci, a i kasnije, slazete li se s tim?? Molim vas za odgovo, stvarno me zanima??? Hvala punooo ..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je vjerovati testu na trudnoću niste trudni.
Jedna mala opaska; test na trudnoću potrebno je raditi nakon što Vam izostane menstruacija, dakle ako sutra trebate dobiti menstruaciju test trebate učiniti par dana nakon što Vam izostane menstruacija. Dakle 22 ili 23 .11 ako ne dobijete menstruaciju.

guguljica

Postovana,

Posljednja menstruacija sam imala od 13.10 do 20.10, obicno su mi menstruacije redovite 25-28 dana. Kasni mi vec 10 dana a jucer posljepodne sam napravila kucni test koji je bio negativan.
Imala sam nezasticeni odnos posto ne koristim kontracepciju, nego samo metodu prekinutog snosaja.
Zadnjih 2 tjedna se ne osjecam jako dobro, stalno sam umorna, imam otecene i osjetljive grudi, ponekad mucninu, podrigivanje, zgaravicu i pritisak u donjem djelu trbuha.
Zanima me da li postoji mogucnost da je rezultat testa lazno negativan i da li je potrebno da ponovim test sa jutarnju urinom? Postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je test na trudnoću negativan a menstruacija kasni 10 dana uz prije toga redovite cikluse onda niste trudni.
Simptome koje imate su simptomi PMS-a i predznak su nadolazeće menstruacije.
Pričekajte još koji dan da prokvraite a ako se to ne dogodi javite se liječniku da vidi u čemu je uzrok( stres, cista, PCO,...)

Nestrpljiva :D

Zahvaljujem na odgovoru ... alii, ja se tocno ne mogu sjetit jeli moja menstruacija zadnja bila 15.10, ili 22.10, ako je bila 15-og, trebala sam dobiti sad 11, sto znaci da mi poprilicno kasni, a ako je ipak 22-og, onda je trebala doci danas .. Problem je u tome sto sam ja tek ovaj mjesec stupila u spolne odnose, i do sad to nisam pratila, sve mi je bilo u redu, bila je redovita, nista me nije bolilo, nisam imala spolne odnose do sad, pa nista nisam pratila happy) Ali sad otkad sam stupila u spolne odnose, sve pratim, sve primjetim ... Problem je u tome, sto vec par dana imam probadanje kroz jajnike, danas mi se javila i jako glavobolja, mucnine, cesto mokrenje, primjetila sam na grudima da se zile malo vise isticu ... Ponavljam test je bio negativan sad Dali je mozda ipak moguca trudnoca, bez obzira na negativan test ?? Jos vam mogu rec da simptomi nisu umisljeni .. Znam da ce te predlozit da ponovim test u ponedjeljak ili utorak ako menstruacija ne dode, ali govore li vam bar ista ovi simptomi, dali se mogu bar maloo nadat da sam ipak trudna ?? happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ponoviti test na trudnoću ali ako je negativan niste trudni.
Simptomi su druge faze ciklusa i PMS-a. Ne trebate se brinuti .

ana02

Postovani, mozete li mi reci postoji li mogucnost trudnoce ako sam se s deckom zadovoljavala rukom , a na prstima je bilo malo njegove sperme ( do spolnog odnosa nikad nije doslo) ?Naime, danas trebam dobiti i jako sam prestrasena zbog takve mogucnosti pa jako cesto mokrim, a menstruacije jos nema , a inace imam redovite cikluse.

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šanse su jako male i milsim da nemate razloga za brigu.
Javite se svom ginekologu na pregled da se dogovorite za bolji način zaštite.

tonka123

Poštovani!
Početkom 9 mj. imala sam spolni odnos s dečkom, koristili smo kondom i nije svršio u meni. Nakon toga sam dobila dvije menstruacije, s tim da je druga kasnila tjedan dana (mada nemam redovite ciklus zbog policističnih jajnika) i bila je malo slabija, al je trajala 4 dana. Problem je u tome što mi sad menstruacija kasni kojih 10 dana, imam osjećaj da su mi se grudi povećale, bradavice su mi dosta osjetljive i imam malo pojačani iscjedak, glavobolje, gubitak apetita. Napravila sam nekoliko testova trudnoće i svi su bili negativni, kod ginekologice sam bila prije 4.tj. (nakon druge menstruacije, jer sam se uplašila s obzirom da je bila malo slabija nego inače) i rekla je da je sve u redu, da nema trudnoće. Beta HCG u krvi mi je < 0,100 IU/L. Nakon tog odnosa u 9 mjesecu, nisam imala drugih odnosa.
Znam da menstruacija možda kasni zbog policističnih jajnika, možda i zbog stresa, ali zbunjuju me svi ti simptomi?!
Unaprijed hvala!