Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, spermiji mogu živjeti do 72 sata a sposobni su za oplodnju otprilike oko 48 sati.
Svakako u vašem slučaju postoji šansa za trudnoćom jer na vanjskom spolovilu kao i spolnom sustavu muškarca i nakon ejakulacije postoji dovoljan broj spermija koji se kod opetovanog odnosa unesu u spolni sustav žene.
Savjet je da učinite test na trudnoću.

nijebitnoimeee

Možete li molim vas odgovorit na moje pitanje, što sam napisala prije ovog zadnjeg. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna ako Vam je test na trudnoću negativan. Uzroke vaših smetnji treba tražiti drugdje.

tonka_18

zdravo

jučer nakon spolnog odnosa s dečkom mi se pojavio bijeli iscjedak (odmah nakon što je izašao iz mene, bile su dvije kapljice), kondom nije pukao i pravilno je stavljen i za proveru je kondom dečko napuhao i bio je posve čitav.

e sad evo glupih pitanja. je li moguće da je sperma nekako iscurila iz kondoma? ili je to jednostavno iscjedak koji imamo kada se jako napalimo? znam da mi tog bijelog iscjetka zna biti i na gaćicama kada se napalim pa sam mislila da je vjerojatno to to.

samo se nadam da to nije sperma sad

i da još jedno pitanje nevezano uz iscjedak, zanima me, kad kondom pukne, dal je to neka mala rupica koja se ni ne primjeti ili je velika?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to nije sperma.Bijeli iscjedak dolazi od upale u rodnici vjerovatno uzrokavne mješanom florom. Svakako se obratite svom ginekologu da Vam da terapiju.

tugaizalost

Pozdrav

Molim vas pomozite
Ja i partnerica smo vodili ljubav za vrijeme njenih plodnih dana ne obracajuci paznju na to bez zastite
To je bilo vise puta vise dana njeni plodni dani su bili 31 1 2 3 4 5 tako nekako a mi smo vodili ljubav i 3 4 5
Ja bih ga naravno svaki put izvadio i svrsio po njoj ne po spolnom organu vec po njoj znam da postoji mogucnost e sad me zanima kolika je ta mogucnost ona treba sada da dobije 16 moze li se desiti da kasni molim vas pomozite

gaby123

ovak ja sam zadnju mengu dobila krajem 10 mj... i ako mi menga nije ucestala bojim se da nisam trudna.. odnose sam imala sredinom 11 mj i koristen je kondom ali nisam dobila menstruaciju nego 23.12 sam dobila ali samo malo nesto smeđkasto... jucer pe poceo boliti trubuh kao da cu dobiti menstruaciju ali to vec 2 dana prati i mucnina idem sutra kupiti test nadam se da ce pokazati negativno jer ne zelim ovako rano biti trudna.. zanima me dali je moguce da sam trudna ?

HVALA!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kod Vas sumnjam na policistične jajnike, i mislim da niste trudni. Javite se svom ginekologu da se ustvrdi koji je uzrok neredovitim ciklusima.

e ovako. menga mi kasni 5 dana, i strašno se boooojim. ne želim ostati trudna. :S naime, spolni odnos sa dečkom, bez kondoma. svršio je uvijek vani, i potom se obrisao sa maramicom. ali nije bio samo jedan, nego više spolnih odnosa. nakon sat vremena. to je bilo 6 dana prije sljedeć menstruacije. inače imam redovite cikluse, zato se i bojim. sad imam isjcedak, grudi me bole, prištevi se pojavljuju, trbuh me boli. kao i prije svake menge, samo što ova ne dolazi. a imala sam i stresan mjesec. samo što sad osjećam i neke bolove u jajnicima. e sad. jesam li trudna, il' nisam? :S

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pošto imate znakove nadolazeće menstruacije i imali ste odnos za vrijeme neplodnih dana mislim da niste trudna. Pričekajte još koji dan. Doći će.
Svakako razgovarajte sa svojim ginekologom o boljem načinu zaštite.

tugaizalost

Mozete li meni odgovoriti molim vas od zadnjeg odnosa pojavljuje joj se konstantno prozirna mozda cak i bijela sluz koja izlazi neprestano sta je to , imala je bolove u stomaku i zeludcu osjecala mucninu vise jede barem tako kaze ako ne umislja , to je bilo 5 6 dana pred mengu a sad 2 dana pred nista je ne boli ? molim vas pomoc

Dejan Šakoronja, dr. med.

To su sve predznaci nadolazeće menstruacije. Iscjedak je vjerovatni gljivične prirode te je potrebno stavljati antimikotske vaginalete.

mallena_1

MOLIM VAS ODGOVORITE STO PRIJE !!

IMALA SAM MENSTRUACIJU OD 8 DO 14.01.2011 SPOLNI ODNOS SAM IMALA 14.1 U VECERNJIM SATIMA,SVRSIO JE U MENE DALI JE MOGUCE DA SAM TRUDNA...UNAPRIJED ZAHVALJUJEM

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako Vam je ciklus redovit, šansa za trudnoćom ne postoji.

jelena307

Pozdrav
Zadnlju menstruaciju sam dobila 10.12.2010. Menstruacija mi ja u zadnjih 5 meseci bila redovna, na 30 dana. Imala sam nezascicen odnos 1 januara, a ciklus mi jos nije stigo...jel moguce da sam trudna?

menga mi kasni 12 dana, pa sam napravila test. pokazao je da nisam trudna.
sad je 13 dan kak kasni, znači nje još nema. jeli moguće da je test u krivu?
imala sam odnos tijekom neplodnih dana, bez zaštite, ali je dečko uvijek svršio vani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test dobro napravljen i ako je ciklus do sada bio redovit, niste trudni.
Javite se svome liječniku da Vam se da terapija za izazivanje menstrualnog krvarenja.

roba s greškom

Lijep pozdrav!
Mislim da je moj problem paranoične naravi. pijem kontracepcijske pilule yasmin i usprkos tome dečko rijetko kad svrši u mene. mjesečnicu sam dobila u subotu 8.1.,a spolni odnos sam imala 14.1. i dečko je svršio u mene. novu kutiju yasmina sam počela piti 13.1., znači popila sam 2 tabletu iz kutije taj dan. muči me to što mi se povraća i vrti već 4 dana ujutro i navečer i umorna sam cijelo vrijeme pa mi je napamet palo da sam možda trudna. prije sam pila logest i prestala sam ga piti jer sma bila na ginekološkom pregledu i ginekologica mi je rekla da sam baš taj dan dobila ovulaciju, a kolko sam ja upućena kontracepcijske pilule sprječavaju ovulaciju. e sad se ja bojim da nisam možda imala ovulaciju i usprkos yasminu. zanima me kolke su šanse za to? također sam naišla na neke slučajeve u kojima su žene ostale trudne usprkos kontracepcijskim pilulama i usprkos tome što su ih redovito pile.
hvala unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne mislim da se radi u trudnoći kod Vas, ali mislim da imate nuspojave uzimanja kontraceptivnih pilula. Mislim da se morate javiti svome liječniku zbog toga jer mućnine, povraćanje i glavobolja su ozbiljne nuspojave uzimanja kontraceptiva.

roba s greškom

Hvala na brzom odgovoru. Možete mi možda preporučiti koje pretrage trebam napraviti da se sazna dali su te mučnine od pilula? Što Vi mislite trebam li dalje piti pilule ili da prestanem prije nego obavim pretrage?.