Dabroston

Anita

Postovana doktorice,

Nakon visemjesecnog produženog ciklusa od 10 pa cak i preko 20 dana posjetila sam svog ginekologa. Nalaz krvi i pregled ultrazvukom bili su u redu. Kao terapiju za normalizaciju ciklusa doktor mi je propisao Dabroston koji mi je nakon nekoliko dana izazvao krvarenje. Kako planiram trudnocu molim vas da mi odgovorite hoće li mi se ciklus nakon takve terapije vratiti u normalu i ima li navedena terapija negativni utjecaj na moje reproduktivne sposobnosti?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Primjena Dabrostona daje se u svrhu regulacije menstruacisjkih krvarenja, te nema negativnog utjecaja na Vaš reprodukcijski potencijal. Štoviše, primjena Dabrostona je indicirana i tijekom visoko rizične trudnoće i smatra se da ima poželjani zaštitni učinak.