Pitanje

daria

Poštovana dr. Kupešić,

Unazad nekoliko dana prilikom mokrenja osjećam pečenje i ponekad jaku bol popraćenu s laganim krvarenjem i bolovima u križima.
Molim Vas mišljenje o čemu se radi i koje bi evenutalno pretrage trebalo napraviti?
Napominjem (ne znam da li je to povezano) da zadnjih mjeseci imam pojačanu Bartolinijevu žlijezdu.

Unaprijed zahvaljujem na Vašem trudu

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
S obzirom na opis Vaših tegoba bilo bi poželjno učiniti pregled urina (urin sa sedimentom i urinokulturu - mikrobakteriološka analiza prve jutarnje mokraće), jer smetnje govore u prilog cistitisa (upale mokraćnog mjehura). U slučaju porasta temperature, i perzistirajuće boli u križima treba također učiniti i kompletnu krvnu sliku, diferencijalnu krvnu sliku i sedimentaciju, te svakako obratiti se nefrologu radi ev. dopunske obrade.