Dalacin

Luna13

Postovani,
Trudna sam 12+2 i zbog ureaplazme 10na3 ginekologica mi je propisala Dalacin kremu. Na uputama pise da se ne smije koristiti u prvom tromjesecju? Da napomenem nisam mogla dobiti sumamed jer sam alergicna (nateknu mi oci). Molim Vas savjet, inace imala sam dva spontana pa me strah. Hvala, lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, više niste u prvom tromjesečju. Budući da ste imali dva spontana potrebno je izliječiti ureaplasmu iako je u vrlo niskoj koncentraciji.

why

Poštovani, trudna sam 7+1 tjedana. Imam malo iscjetka bijelo prema prozirnom i osjetim lagano svrbenje povremeno.
Ginekologica mi je prepisala Dalacin 20 mg /g kremu za rodnicu. U ljekarni su mi rekli da taj lijek nije dobro koristiti u prvom tromjesečju. Sad sam zbunjena i ne znam što mi je činiti. Ako ne koristiti to, što onda koristiti? Molim Vas mišljenje.
Napominjem da nisu uzimani brisevi.